مسابقه‌ی برنامه‌سازی دانش‌جویی

منطقه‌ی غرب آسیا - سایت تهران

ابزار کاربر

ابزار سایت


درباره:مسابقه_ی_منطقه_ای_تهران

مسابقه‌ی منطقه‌ای تهران

مسابقه‌ی بین‌المللی برنامه‌سازی دانش‌جویی در منطقه‌ی غرب آسیا از سال ۱۳۷۸ در تهران و به همت دانشگاه صنعتی شریف برگزار شده است‌. این مسابقه که یکی از مسابقات منطقه‌ای رنامه‌سازی دانش‌جویی در سطح جهان است، هر ساله با حضور حدود ۱۰۰ تیم سه‌نفره از دانشگاه‌های مختلف کشور و منطقه برگزار می‌شود. یک تا دو تیم برتر این مسابقه به مسابقات جهانی برنامه‌سازی دانش‌جویی راه می‌یابند.

از سال ۱۳۷۸ که تهران میزبان مسابقات منطقه‌ای غرب آسیا بوده است، دانشگاه صنعتی شریف رسما به عنوان سایت غرب آسیا میزبان تیم‌های مختلف از داخل و خارج کشور بوده است و یک بار نیز در سال ۱۳۹۰ دانشگاه تهران این میزبانی را به عهده داشته است. امسال نیز مطابق روال سال‌های گذشته، دانشگاه صنعتی شریف میزبان این رقابت‌ها خواهد بود.

ضرورت و اهداف

برگزاری سالانه‌ی مسابقه‌ی ای‌سی‌ام نقش مهمی در ارتقاء توان نخبگان برنامه‌نویس کشور و ایجاد شور و هیجان مثبت در آنان داشته است. تقویت مهارت‌های حل مسئله، طراحی و پیاده‌سازی پروژه در زمان محدود، تقویت مهارت‌های گروهی و انجام کار تیمی از دیگر اهدافی است که این مسابقه دنبال می‌کند. همچنین، حضور شرکت‌کنندگان برتر این مسابقه در مسابقات جهانی دستاورد دیگری است که برای دانش‌جویان و دانشگاه‌های کشور افتخار بزرگی است.

علاوه بر شرکت در مسابقات جهانی، هدف دیگر این مسابقه سنجش توان دانش‌جویان و شناخت و معرفی استعدادهای برتر فکری و برنامه‌نویسی از طریق رقابت می‌باشد. از سوی دیگر لذت حل مسئله و رقابت سالم و فکری با دیگر همتایان از سراسر کشور و مناطق همسایه خود نکته‌ی مهمی است که انگیزه‌ی حضور در این مسابقات را دوچندان می‌کند.

درباره/مسابقه_ی_منطقه_ای_تهران.txt · آخرین ویرایش: 2023/11/02 14:14 توسط Hamid Zarrabi-Zadeh