مسابقه‌ی برنامه‌سازی دانش‌جویی

منطقه‌ی غرب آسیا - سایت تهران

ابزار کاربر

ابزار سایت


درباره:معرفی_مسابقه

تفاوت‌ها

تفاوت دو نسخهٔ متفاوت از صفحه را مشاهده می‌کنید.

پیوند به صفحه‌ی تفاوت‌ها

نگارش قبل در دو طرف نگارش قبل
درباره:معرفی_مسابقه [2019/10/24 22:20]
Hamid Zarrabi-Zadeh
درباره:معرفی_مسابقه [2019/11/06 13:11] (فعلی)
Hamid Zarrabi-Zadeh
خط 1: خط 1:
 ====== معرفی مسابقه ====== ====== معرفی مسابقه ======
  
-مسابقه‌ی بین‌المللی برنامه‌سازی دانش‌جویی (ICPC) در سال ۱۹۷۷ توسط انجمن معتبر ای‌سی‌ام با هدف ارتقای توانایی برنامه‌نویسی گروهی در بین دانش‌جویان بنا نهاده شد. این مسابقه هر ساله به‌صورت منطقه‌‌ای در نقاط مختلف جهان برگزار می‌شود و برندگان مسابقات منطقه‌ای به مرحله‌ی نهایی راه می‌یابند. در سال ۲۰۱۷ حدود ۵۳۰ مسابقه‌ی منطقه‌ای در سطح جهان برگزار شد که طی آن‌ها بیش از ۴۹۰۰۰ دانش‌جو از ۳۱۰۰ دانشگاه ۱۱۱ کشور مختلف جهان در مدت چهار ماه به رقابت پرداختند و در نهایت ۱۴۰ تیم برتر به مسابقه‌ی‌ جهانی راه یافتند.+مسابقه‌ی بین‌المللی برنامه‌سازی دانش‌جویی (ICPC) در سال ۱۹۷۷ توسط انجمن معتبر ای‌سی‌ام با هدف ارتقای توانایی برنامه‌نویسی گروهی در بین دانش‌جویان بنا نهاده شد. این مسابقه هر ساله به‌صورت منطقه‌‌ای در نقاط مختلف جهان برگزار می‌شود و برندگان مسابقات منطقه‌ای به مرحله‌ی نهایی راه می‌یابند. در سال ۲۰۱۸ حدود ​۶۵۰ مسابقه‌ی منطقه‌ای در سطح جهان برگزار شد که طی آن‌ها بیش از ۵۲۰۰۰ دانش‌جو از ۳۲۰۰ دانشگاه ۱۱۰ کشور مختلف جهان در مدت چهار ماه به رقابت پرداختند و در نهایت ۱۳۴ تیم برتر به مسابقه‌ی‌ جهانی راه یافتند.
  
 مسابقه‌‌ی جهانی به عنوان المپیک برنامه‌نویسان شناخته شده و در مجامع علمی از اعتبار ویژه‌ای برخوردار است. مسابقه‌‌ی جهانی به عنوان المپیک برنامه‌نویسان شناخته شده و در مجامع علمی از اعتبار ویژه‌ای برخوردار است.
 منحنی زیر رشد چشم‌گیر تعداد شرکت‌کنندگان را در کل مسابقات منطقه‌ای در سال‌های مختلف نشان می‌دهد. منحنی زیر رشد چشم‌گیر تعداد شرکت‌کنندگان را در کل مسابقات منطقه‌ای در سال‌های مختلف نشان می‌دهد.
  
-{{ :​درباره:​stat.png?600 |}}+{{ :​درباره:​stats.png?700 |}}
درباره/معرفی_مسابقه.txt · آخرین ویرایش: 2019/11/06 13:11 توسط Hamid Zarrabi-Zadeh